REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyrosną nam wieże

Opublikowano 10 sierpnia 2018, autor: bj

Protesty mieszkańców na nic się zdały. Wieże telefonii komórkowej staną w naszym regionie.

Urząd Gminy w Żarach ponownie rozpoczął formalności związane z budową wież sieci komórkowej Play w Bieniowie i Olbrachtowie. Ale na tym nie koniec.

Formalności trwają w najlepsze.

– Musieliśmy na nowo rozpocząć postępowanie, bo gdy odmówiliśmy poprzednio, tłumacząc taką decyzję protestami mieszkańców, to po odwołaniu Samorządowe Kolegium Odwoławcze na nowo nakazało wszcząć procedury. Uznali, że interes społeczny czy negatywne nastawienie mieszkańców nie ma przełożenia na przepisy i nie może być argumentem – tłumaczy Edyta Ciecierska z żarskiego Urzędu Gminy.

Play w lipcu złożył w żarskim Starostwie Powiatowym wnioski o pozwolenie na budowę wież w Sieniawie Żarskiej i Drożkowie (gm. Żary) oraz Zabłociu (gm. Jasień).

– W tych dwóch naszych miejscowościach protestów nie było, bo w Drożkowie jest kłopot z zasięgiem, a w Sieniawie wieża ma stanąć w polu, z dala od zabudowań. Co innego Olbrachtów i Bieniów – w obu przypadkach stacje mają się pojawić w okolicy już istniejących, należących do innych operatorów. W Bieniowie wieża stanie na końcu wsi w kierunku na Zieloną Górę. W Olbrachtowie w pewnej odległości od składu opału, w rejonie drogi na Łaz – tłumaczy E. Ciecierska.

– Najszybciej pojawi się stacja w Zabłociu. Drożków i Sieniawa Żarska planowane są na styczeń 2019 r., a Bieniów i Olbrachtów na luty – mówi Witold Tomaszewski, doradca zarządu sieci Play.

Napisz komentarz »