REKLAMA

Gospodarka

Pensje prezesów nie zależą od wyników

Opublikowano 10 sierpnia 2018, autor: jb

Spośród żagańskich spółek miejskich to Pałac Książęcy zakończył rok 2017 z największą stratą, wynoszącą aż 1 mln 997 tys. zł. Ponad 144 tys. zł poszło na wypłaty dla członków rad nadzorczych. Prezesi zgarnęli łącznie prawie 700 tys. zł.

Z pięciu żagańskich spółek stratę 1 mln 997 zł 581,14 zł zanotował Pałac Książęcy.

– Straty są, ale na papierze. Spółka dostaje pieniądze od miasta, ale w ramach podniesienia kapitału zakładowego, nie są to fizycznie pieniądze na rachunek, które zwiększyłyby nam dochód. Wszystkie faktury płacimy na czas. Administrujemy zabytkowym budynkiem, miejskim kąpieliskiem czy parkiem, który generuje koszty w utrzymaniu, a jest dla mieszkańców bezpłatny.  – tłumaczy taki kiepski wynik prezes Paweł Lóssa.

Rok na minusie zakończył także Miejski Zakład Komunikacyjny, którego strata wyniosła 282 tys. 624,42 zł (to więcej o 129 tys. zł niż w ubiegłym roku).

 


Liczba słów ukrytego tekstu: 625

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »