REKLAMA

Sport

Szprotawski rodzynek

Opublikowano 10 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Sprotavia Szprotawa, jedyna nasza drużyna w IV lidze, już w sobotę, 11 sierpnia, zainauguruje rozgrywki ligowe meczem z Koroną Kożuchów.

 W ubiegłym sezonie szprotawianie zajęli 12. miejsce. Kibiców nie rozpieszczali, bo na 15 spotkań u siebie, wygrali tylko jedno.

 – Liczę, że w tym sezonie będzie o wiele lepiej i zdobędziemy więcej punktów u siebie  – mówi prezes szprotawskiego klubu, Dariusz Marciniak. – Zespół będzie walczył o górną połówkę. Jest to całkiem realne, pomimo odejścia kilku podstawowych piłkarzy. Co roku stawiamy na szkolenie młodzieży, która sukcesywnie jest wprowadzana do pierwszego składu. To dużo lepsze i tańsze rozwiązanie niż ściąganie armii zaciężnej, która nie zawsze gwarantuje sukcesy.

W Sprotavii zabraknie najlepszego strzelca zespołu, Bartosza Olejniczaka a także: Kacpra Nowickiego,  Mariusza Ekierta, Adriana Weryszko oraz bramkarza Adriana Sali.

 Na ich miejsce klub ściągnął nowych zawodników. Z Górnika Polkowice pozyskano Karola Konrada, który może grać na pozycji pomocnika lub obrońcy. Do Sprotavii z niższych lig wracają Filip Broszczak i Rafał Jarosz. Podobnie jak bramkarz Jakub Sobczyński.

W sparingu, 28 lipca, Sprotavia uległa KS KS Pogoń Przyborów 2:3. Dwie bramki dla zespołu Mieczysława Sobczaka zdobyli: Sebastian Stankiewicz i Michał Sucharek. Szprotawianie wystąpili w składzie: Marcin Korotyszewski – Piotr Czarnecki, Michał Sucharek, Kamil Rudak, Kalu Uche, Jędrzej Kononowicz, Karol Konrad, Filip Broszczak (od 46. min Dawid Sobolewski), Rafał Jarosz, Aksel Augustyniak, Sebastian Stankiewicz (od 46. min  Jakub Domański).

Pierwsze mecz w nowym sezonie, na stadionie przy Sobieskiego, już w sobotę, 11 sierpnia, o godz. 17.00.

Napisz komentarz »