REKLAMA

Sport

Czarni mierzą w IV ligę

Opublikowano 10 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Trener Czarnych Żagań mówi jasno – ten zespół stać na awans do IV ligi. W sobotę, 11 sierpnia, przemeblowaną drużynę żaganian przetestuje jako pierwszy Piast Iłowa.

W letniej przerwie z Czarnych odeszli: obrońca Piotr Tymiński, bramkarz Łukasz Bieleszczuk i napastnik Dariusz Łojko. Za to przyszło aż sześciu nowych zawodników. Siłę ataku wzmocnił Andrzej Ciepielowski (znany choćby z występów w Piaście Iłowa czy Beskidzie Bożnów), trzech pomocników: Michał Błoński, Kamil Radziszowski, Dawid Wójcik, do tego obrońca Daniel Witczak i bramkarz Łukasz Kulik. Zostają filary drużyny: Marcin Jankowski, Krystian Chruścicki oraz Daniel i Janusz Szkarapatowie.

– Myślę, że tak wzmocniona drużyna ma szansę powalczyć o awans do IV ligi. W nadchodzącym sezonie są dużo większe szanse niż w poprzednim, bo premiowane awansem będą dwie pierwsze drużyny – mówi trener Sebastian Horodyski, który żaganian poprowadzi wspólnie z Marcinem Ochmańskim. – Lato drużyna dobrze przepracowała, choć nie wszyscy regularnie trenowali, ze względu na urlopy. W ostatnim sparingu przed ligą, w piątek, 3 sierpnia, Czarni ulegli drużynie Piasta Wykroty 2:3.

Napisz komentarz »