REKLAMA

Sport

Będą walczyć o czub tabeli

Opublikowano 10 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Z Ukraińcem, Brazylijczykiem i Nigeryjczykiem przystąpi do nowego sezonu w okręgówce Piast Iłowa.

Drużyna, która w minionych rozgrywkach otarła się o awans do IV ligi (zabrakło jej dwóch punktów), w letniej przerwie została mocno przemeblowana. Z Piasta odeszło trzech podstawowych zawodników, osłabiając linię ataku. Kibice z Iłowej nie obejrzą już w akcji Michała Fernezego, Marcina Łojko, a także Brazylijczyka Breno Andersona. W pomocy zabraknie również Ukraińca Dymitra Szewczenki, a także Mateusza Jaworskiego i Pawła Danełko. 

 – Szczególnie szkoda trio Łojko, Fernezy i Anderson, bo było szalenie skuteczne i bramkostrzelne – mówi trener Piasta, Grzegorz Borkowski. – Będziemy musieli ich zastąpić innymi piłkarzami. W drużynie testowanych było kilku doświadczonych piłkarzy, którzy powinni być naszym wsparciem w walce o czołowe lokaty.

Mimo to, Piast dalej może liczyć na obcokrajowców. W zespole zostanie ukraiński pomocnik, Roman Hutyria, w ataku będzie nigeryjsko-brazylijski duet. Andersona zastąpi jego rodak, Douglas, który świetnie zaprezentował się w sparingach. Dojdzie też Nigeryjczyk Emmanuel Ohagwu, który miał już epizod w Piaście.

Z Budowlanych Gozdnica przyszedł pomocnik, Piotr Kleszczyński, z Orła Konin Żagański – Maciej Bojdys. 

– W ataku powinni być groźni Kamil Tutak, Emmanuel Ohagwu i Douglas. Skład uzupełni junior Jakub Mazur, który ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w zielonogórskim Falubazie. Młody zawodnik zwiększy rywalizację w bramce – dodaje Borkowski.

W ostatnich dniach przed inauguracją ligi (11 sierpnia, z Czarnymi w Żaganiu) Piast rozegrał dwa sparingi. Najpierw rozgromił Czarnych Rudno 7:1 (bramki: Dawid Borkowski 3, Douglas 2, Góral, Ohagwu), a w minioną sobotę, 4 sierpnia pokonał 4:3 TS Przylep (Tutak, Douglas 2, Bojdys).

Napisz komentarz »