REKLAMA

Samorząd

Wypijesz legalnie

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: jb

Wojewoda przyjrzał się pozwoleniu na picie alkoholu w miejscach publicznych w gminie Małomice. Potrzebna była poprawka.

Radni z Małomic w maju w prawie każdej wsi wyznaczyli miejsce, w którym można pić alkohol na świeżym powietrzu.

– Chodziło szczególnie o to, by móc organizować imprezy bez dodatkowych pozwoleń. I takie miejsca przez radnych zostały wytypowane w niemal każdej wsi – tłumaczy sekretarz gminy Wincenty Chłostowski.

Uchwałę uchylił jednak nadzór wojewody.

– Chodziło o to, że w trakcie prac nad wytyczaniem tych miejsc zabrakło oficjalnych konsultacji z sołtysami poszczególnych wsi – tłumaczy przewodniczący Rady Miasta, Józef Chuchra.

Te braki nadrobiono i uchwałę poprawiono pod koniec lipca. Mieszkańcy nadal mogą pić alkohol pod chmurką w wyznaczonych miejscach. W Małomicach przez cały rok alkohol można pić na plaży (aż do lasu) przy zalewie, drugie miejsce w mieście wyznaczono przy boisku wielofunkcyjnym i siłowni plenerowej również na terenie zalewu. W Śliwniku jest to działka przy drodze gminnej naprzeciw placu zabaw. W Janowcu – przy boisku piłkarskim (to miejsce wyznaczono także dla mieszkańców Chich). W Bobrzanach można wypić (jadąc od strony Małomic) przy wjeździe do wsi na terenie naprzeciw budynków zwanych „Kolonią”. W Lubiechowie – na działce pomiędzy świetlicą a drogą. Jedyną wsią w gminie bez miejsca publicznego do picia alkoholu jest Żelisław.

Napisz komentarz »