REKLAMA

Zdrowie

Gozdnica bez rehabilitacji

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: jb

Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął dodatkowy konkurs na świadczenie usług rehabilitacji w gminie Gozdnica, Wymiarki i Iłowa. Wiadomo już, że punkt w Gozdnicy nie ruszy.

Rehabilitacji w mieście nie ma od stycznia. Jeszcze pod koniec roku właścicielka miejscowego zakładu rehabilitacji prowadziła z NFZ rokowania co do stawek za usługę. Negocjacje zerwała, a rehabilitacji w mieście nie ma od początku roku.

Rada Miasta zarezerwowała 200 tys. zł w miejskim budżecie na wsparcie rehabilitacji.

– Miało to być 170 tys. zł na remont budynku i około 30 tys. zł na dopłaty do stawek, żeby zakład był rentowny. Czekaliśmy na rozstrzygnięcie dodatkowego konkursu ogłoszonego przez NFZ z nadzieją, że ktoś zdecyduje się prowadzić zakład w Gozdnicy, a my pomożemy mu finansowo do końca roku – mówi burmistrz Krzysztof Jarosz.

W dodatkowym konkursie właścicielka Zakładu „Iris” wystartowała, ale go nie wygrała. Kontrakt na usługę do końca roku wywalczyła „Manufaktura Zdrowia” z Iłowej (ul. Kościelna) na kwotę ok. 32 tys. 800 zł.

– Z rehabilitacją jesteśmy ugotowani na 5 lat, bo na tyle ważne są podpisane wcześniej kontrakty na początku roku. Ciężko mi się pogodzić z tym, że w Iłowej są teraz dwa punkty, a u nas nie ma żadnego, ale jako władze miasta z radnymi już raczej wyczerpaliśmy możliwość działania w tej sprawie. Na wrzesień mam zaplanowaną wizytę w NFZ, bo skoro od lipca są nielimitowane świadczenia rehabilitacji osób niepełnosprawnych, to wygodniej mieszkańcom byłoby z nich korzystać na miejscu. Nie mam jednak zbyt dużych nadziei – zastrzega K. Jarosz.

W Iłowej (także dla pacjentów z gminy Gozdnica i Wymiarki) do 2022 roku kontrakt na rehabilitację ma przychodnia „Zdrowie” (ul. Surzyna).

Napisz komentarz »