Agros bije rekordy

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: hakma

Dobre starty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorów młodszych w Chorzowie (27-29.07) zanotowali lekkoatleci żarskiego Agrosu.

Natalia Femlak na dystansie 1500 m z przeszkodami z czasem 5:19.00 pobiła rekord klubu i zajęła 9. miejsce w kraju.

Alicja Dudkiewicz uplasowała się na 13. pozycji w rzucie dyskiem, bijąc rekord klubu wynikiem 33.28 m. Została też 6. kulomiotką w kraju, bijąc kolejny rekord klubu wynikiem 13.31 m. Natalii Czech i Adriannie Kwiatkowskiej do finału zabrakło niewiele i zawody zakończyły na 17. i 16. miejscu.

Jakub Ratajczak na dystansach 100 m i 200 m zajął 13. i 17. pozycję, a Miłosz Bielak na 3000 m był 16.

Mateusz Murias uplasował się na 5. miejscu z nowym rekordem życiowym 5668 pkt w dziesięcioboju.

Wśród kobiet w wieloboju najwyżej uplasowała się Zuzanna Mistoń, która z wynikiem 3979 zajęła 12. miejsce, natomiast na 18. pozycji zawody zakończyła Emilia Żelazek, a 23. była Martyna Bardel.