REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Park naszpikowany kamerami

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: Norbert Królik

Aż 12 kamer kontroluje właśnie wyremontowany park przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach. Jego budowa kosztowała 2 mln 300 tys. zł.

Remont miał kosztować 800 tys. zł, bo tyle pieniędzy wywalczyli mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Ostatecznie Urząd Miasta wydał 2 mln 300 tys. zł, z czego 1 mln zł udało się pozyskać ze środków zewnętrznych. Mieszkańcy chcieli, żeby zostały zrobione tam ławeczki i wytyczone ścieżki. Urzędnicy zdecydowali się dodatkowo na place zabaw, siłownie, wiaty, pump tracki. Okazało się jednak, że taki duży teren, z taką ilością sprzętu, ciężko jest upilnować. Już na etapie budowy pojawiali się wandale, którzy niszczyli zamontowany sprzęt, czy imprezowicze, którzy noce spędzali w wiatach, pozostawiając po sobie butelki, śmieci. W parku pojawiły się więc kamery. Jest ich 12. Teraz czujnym okiem na park będą zerkać policjanci i strażnicy miejscy. 

komentarz »
  1. Ania 9 sierpnia 2018 05:45 - Odpowiedź

    Przed wyborami miasto rządzi na bogato.
    Szkoda, że monitoringu powietrza w czasie rzeczywistym nie ma tak jak w Krakowie.
    Pani Burmistrz ma jedynie skucesy w bardzo drogich inwestycjach na terenie miasta. Chyba dwa przystanki na ulicy Ułańskiej już powinne być udostępnione podróznym od lipca. Opóźnienia i przepłacanie w inwestycjach to norma w Żarach.

Napisz komentarz »