REKLAMA

Sport

Udany debiut strażaka

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Strażak Tomasz Kowalczuk biega od 5 lat. Po raz pierwszy wystartował w Mistrzostwach Polski i od razu zajął 2. miejsce na dystansie 5 km

Tomasz Kowalczuk z Żagania, pracujący w żarskiej jednostce straży pożarnej, wystartował w Toruniu w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

– Startowałem w dwóch kategoriach – mówi T. Kowalczuk – w biegu na 10 km zająłem trzecie miejsce z czasem 35 min 44 sek, a w biegu na 5 km byłem drugi z czasem 16 min 50 sek.

Dba o formę

Strażak trenuje każdego dnia. Nad jego biegową formą czuwa trener Remigiusz Wierzbicki ze Świebodzina.

– Trenuję albo w Żarach, albo w Żaganiu. Staram się, aby treningi były zróżnicowane. Pilnuję także diety. Unikam słodyczy i używek – zdradza biegacz. – Zdecydowanie najbardziej lubię biegi uliczne. W Toruniu pobiegłem, bo byłem ciekawy swoich osiągnięć na bieżni – wyjaśnia.

T. Kowalczuk do biegania wrócił po długiej przerwie, trenuje od 5 lat. Jego największą pasją są biegi długodystansowe, półmaratony i maratony.

– Startuję mniej więcej dwa razy w miesiącu. Głównie na długich dystansach. Mój najlepszy czas na maratonie to 2 h 54 min. Moim marzeniem jest przebiegnięcie jednego z wielkich klasycznych maratonów i pobicie bariery 2 h 45 min. Wydawać by się mogło, że to tylko 9 min, ale to aż 9 min – przyznaje biegacz.

komentarz »
  1. Zuzanna Kowalczuk 17 września 2019 20:46 - Odpowiedź

    Xd to mój wujek

Napisz komentarz »