REKLAMA

Sport

Jak będzie chemia, będzie i sukces

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mówi Adrian Milczarek, od 8 lat zawodnik i zarazem drugi trener siatkarzy WKS-u Sobieski Żagań.

Drużyna drugoligowców przed kolejnym sezonem została zupełnie przebudowana. Do Sobieskiego trafiło aż 10 nowych zawodników.

– Myślę, że trener Chaberski miał nosa i większość transferów była trafiona. Bardzo długo szukał odpowiednich wzmocnień po całej Polsce. Nowi siatkarze to młodzi ludzie, którzy są głodni sukcesu, chcą wygrywać. Z drugiej strony mają już na tyle doświadczenia, że powinni dać żagańskim kibicom dużo radości – mówi A. Milczarek, który jako jeden z czterech siatkarzy został ze starej gwardii. – Ja będę grał w Żaganiu już ósmy sezon. Myślę, że już ostatni, bo  trzeba dać szansę młodym. Dlaczego zostałem w Sobieskim? Jestem żołnierzem Czarnej Dywizji, niedawno przeprowadziłem się do Żagania i nie uśmiecha mi się na stare lata jeździć po Polsce za klubami. Poza tym, Sobieskiego mam mocno w sercu. Jestem z nim na dobre i na złe. Jeśli ominą mnie kontuzje, chciałbym pomóc chłopakom na parkiecie. Poza tym, będę im doradzał z ławki jako asystent trenera Chaberskiego. Wierzę, że tym razem nie zawiedziemy kibiców i z powodzeniem powalczymy w play-offach. Jeśli w zespole będzie chemia, będą zwycięstwa.

Kilka dni temu Sobieski poznał swoich rywali. Trzech z nich to zupełnie nowe drużyny: MKS Ikar Legnica, MUKS Ziemia Milicka i Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych. Mocne powinny być drużyny z Nowej Soli, Głogowa i Bielawy. Pierwszy mecz w nowym sezonie II ligi żaganianie zagrają 29 września z BTS-em Bolesławiec. A już 11 sierpnia siatkarzy czeka zgrupowanie w ośrodku wojskowym w Świnoujściu.

WKS Sobieski w sezonie 2018/19 (grupa VI):
Damian Siuta (23 lata/191 cm), Michał Pękalski (27 lat/187 cm), przyjmujący Jędrzej Jasnos (23 lata/193 cm), Kacper Gajowczyk (25 lat/204 cm), Patryk Mendel (20 lat/197 cm), środkowi: Łukasz Zimoń (22 lata/200 cm), Patryk Kozdroń (24 lata/201 cm), Patryk Bogdanowicz (25 lat/201 cm), Tomasz Kubera (21 lat/199 cm), atakujący Paweł Gajowczyk (28 lat/193 cm), Adrian Milczarek (35 lat/198 cm – II trener), libero Grzegorz Kukla (27 lat/187 cm), Rafał Bareła (28 lat/184 cm).

Napisz komentarz »