REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Podrzucają śmieci wędkarzom

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: Justyna Bareła

Stare opony, dętki, części samochodowe ktoś podrzucił do kubłów na terenie, którym opiekuje się Koło PZW Iłowa.

Kontener wypełniony śmieciami wędkarze znaleźli w poniedziałek, 30.07., na terenie zalewu w Klikowie.

– To po prostu głupota i chamstwo tak psuć możliwość skorzystania z kontenera osobom, które tego potrzebują, szczególnie teraz, gdy jest ciepło i nad wodę przyjeżdża najwięcej osób – mówi Rafał Szczepiński, prezes Koła.

Kontenery wokół zalewu są dwa. Jeden za tamą, gdzie odbywa się większość imprez. Drugi przy plaży, bliżej drogi. Do niego właśnie ktoś powyrzucał m.in. stare opony, które powinny zostać zutylizowane.

 

Zapłacą wszyscy mieszkańcy

– Boli nas taka głupota, szczególnie że my naprawdę dbamy o to miejsce. Przynajmniej kilka razy w roku sami sprzątamy ten teren, choć korzystają z niego nie tylko wędkarze. Ludzie, wiadomo, śmieci zostawiają też w lesie albo pod krzakami, a my chcemy, żeby tu było przyjemnie. Kontenery ustawia gmina i wywozi co jakiś czas, choć wiadomo, że sam zalew leży już na terenie województwa dolnośląskiego – dodaje Łukasz Michalski, wiceprezes.

Niestety, to nie pierwszy taki przypadek.

– Jakiś miesiąc temu ktoś popodrzucał nam do kontenera m.in. stare ubrania – potwierdza Ł. Michalski.

– Nie będziemy stać i patrzeć. Planujemy z naszych składkowych pieniędzy zamontować fotopułakę albo kamerkę. Na razie szacujemy koszty. Ale jak tylko uda się je postawić, to będziemy się domagać zapłat od osób, które zobaczymy na zdjęciach lub nagraniach. Zabranie kontenerów też nie jest rozwiązaniem, bo jak ich nie będzie, to śmieci od razu trafią do lasu – mówi R. Szczepiński.

– Śmieci wywozimy znad zalewu na zlecenie gminy. Każde dodatkowe wyjazdy do takich zapchanych kubłów to niestety kolejne koszty dla gminy. Za czyjeś niechlujstwo ktoś przecież musi zapłacić – mówi Józef Brzezicki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej. Miesięcznie miasto płaci ZGKiM 615 zł za wywóz śmieci z Klikowa.

– Za te dodatkowe śmieci i ich utylizację trzeba będzie zapłacić jeszcze raz tyle – ocenia Janusz Kaniecki z Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »