REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Złodzieje wjechali do sklepu

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Alkohol i papierosy o wartości ok. 10 tys. zł ukradli złodzieje z marketu Dino w Szprotawie, do którego z całym impetem wjechali autem.

Napad jak z gangsterskiego filmu miał miejsce nad ranem w piątek, 27 lipca. Około godz. 4.50 w drzwi wejściowe marketu przy ul. Niepodległości z całym impetem wjechało ciemne auto typu kombi. Siedziało w nim trzech mężczyzn. Po staranowaniu szyby i drzwi, dwaj z nich wysiedli z auta, po czym zabrali z półek alkohol i papierosy.

– Złodzieje wybierali najdroższy alkohol, głównie whisky – opowiada kierowniczka sklepu, pani Małgorzata. – Ukradli towar o wartości ok. 10 tys. zł. O wiele większe straty powstały w wyniku staranowania wejścia marketu. Zostały zniszczone drzwi, szyby i jedna kasa. W sumie straty sięgają ok. 20 tys. zł – wylicza kierowniczka. – Do pracy przychodzimy przed siódmą, ale o włamaniu dostaliśmy sygnał kilka minut po zajściu, z centrali, gdy uruchomił się alarm. Z zapisu monitoringu wynika, że w aucie było trzech mężczyzn. Dwóch z niego wysiadło po staranowaniu drzwi. Opędzlowali półki i zwiali. Cała akcja trwała chwilę. Złodzieje zabrali towar i odjechali z piskiem opon.

Szprotawska policja poszukuje złodziei.

– Trwają czynności operacyjno- procesowe. Więcej informacji w sprawie nie udzielamy – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Napisz komentarz »