REKLAMA

Sport

Czarni rozjechali Beskid

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Aż 9:0 wygrali Czarni Jelenin z Beskidem Bożnów w sparingowym meczu na dwa tygodnie przed inauguracją sezonu.

Niedzielny sparing (29.07.) obie drużyny zagrały trzy razy po 30 minut. Pierwsze pół godziny gry skończyło się bezbramkowo. Różnicę klas (Jelenin występuje w klasie A, Beskid – ligę niżej) dało się zauważyć w drugiej tercji, gdy Czarni otworzyli worek z bramkami. Trzy gole strzelił Marek Bogiel, po dwa dołożyli: Radosław Wróblewski i Marcin Matczak, po jednym – Rafał Tylk i Adrian Drozd.

 Prezes Czarnych, Krzysztof Nieradka, przyznaje, że jego zespół ma walczyć o czołowe lokaty. 

– Cieszy trening strzelecki z Beskidem, kibice mogli obejrzeć fajne bramki. Nie chciałbym być nudny, deklarując, że będziemy walczyć o awans do klasy okręgowej, bo co roku są takie aspiracje. W tym sezonie mamy bardzo mocny zespół, więc chłopcy spróbują – mówi. – Dołączył do nas doświadczony Sebastian Bogiel, który ma za sobą występy w Czarnych Żagań. To kuzyn naszego najlepszego strzelca w meczu z Beskidem, Marka. Z kolei Mateusz Kubański, po okresie wypożyczenia z Czarnych Żagań, stał się już naszym zawodnikiem.

Kolejni nowi w Czarnych Jelenin to: Kamil Ochab, były piłkarz rezerw zielonogórskiego Falubazu oraz dwaj zawodnicy LZS Łaziska: Radosław Wróblewski oraz Piotr Rodak, stoper znany choćby z występów w Sprotavii Szprotawa.

Z drużyny z Jelenina ubyli: Łukasz Adamczyk oraz Damian Kuszek. Pierwszy wyjechał do pracy, drugi wybrał grę w niemieckiej lidze regionalnej. Sezon Czarni rozpoczną 18 sierpnia, meczem w Grabiku z miejscową Spartą.

Beskid również testuje kilku nowych zawodników. Największym wzmocnieniem tej drużyny jest trener Krystian Chruścicki, na co dzień grający w Czarnych Żagań.

– Liczymy, że nowy trener poukłada drużynę – mówi wiceprezes Beskidu, Tomasz Nowak.

Napisz komentarz »