REKLAMA

Kronika policyjna

Syryjczycy na granicy

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Fala imigrantów próbuje nielegalnie przekraczać naszą granicę. Funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Tuplicach mają ręce pełne roboty.

W środę (25.07.) około godziny 14.00 pogranicznicy z Tuplic patrolowali teren przejścia granicznego w Olszynie. Ustawili radiowóz około 200 metrów przed granicą i losowo zatrzymywali jadące do Niemiec samochody, żeby je skontrolować.

W biały dzień

O tej porze, ruch na granicy jest duży. Przemytnicy ludzi dobrze o tym wiedzą, dlatego to właśnie w tłumie, a nie pod osłoną nocy, próbują się ukryć. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło bmw na niemieckich numerach rejestracyjnych. W środku podróżowało 5 młodych mężczyzn. Strażnicy graniczni zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że jechało nim 3 Syryjczyków, którzy nielegalnie dostali się do Polski i chcieli jechać dalej do Niemiec. W przerzuceniu ich przez granicę pomagało kolejnych 2 mężczyzn, również Syryjczyków. Tylko kierowca bmw miał niemiecki dokument pobytowy. Pasażer miał już nieważne dokumenty.

Mężczyźni byli przesłuchiwani wczoraj (26.07), ze wstępnych ustaleń wynika, że swój przejazd przez Europę rozpoczęli w Grecji, a krajem docelowym były Niemcy.

Napisz komentarz »