REKLAMA

Samorząd

Lubsko na skraju bankructwa

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: TR

Stan finansów w Lubsku jest tak katastrofalny, że trzeba będzie ciąć wszystkie wydatki. Nie będzie Dni Lubska, funduszu soleckiego, budżetu obywatelskiego, okrojone będą dotacje dla stowarzyszeń. Nie ma też szans na nowe inwestycje.

To już postanowione. Będą cięcia na wszystkim. W poniedziałek, 23 lipca, Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze podjęła uchwałę wzywają gminę Lubsko do uchwalenia tak zwanego planu naprawczego. Skutkuje on tym, że nawet przez trzy lata w Lubsku nie będzie żadnych wydatków na promocję i kredytów na inwestycje, ograniczone będą też dotacje dla stowarzyszeń.

– Na pewno nie będzie funduszu sołeckiego czy obywatelskiego (w sumie 500 tys. zł – przyt. red.) i to już w tym roku. Ponieważ w programie naprawczym nie ma wydatków na promocję, nie będzie też Dni Lubska (ok. 200 tys. zł – przyt. red.) – wylicza Danuta Szewczyk, skarbnik Lubska.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 442

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »