Biegali w górach

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: TR

Biegacze z Żar i Jasienia rywalizowali w sobotę, 21 lipca, w Szklarskiej Porębie w VI półmaratonie Gór Izerskich.

Krzysztof Cieślak z klubu Żary Runners Team z czasem 01:24:46 zajął 12 miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kat. M 50.

Z tego samego klubu na 89. miejscu w generalce z czasem 01:43:15 uplasował się Marcin Grześkowiak, był też 32. w kategorii M 30.

Również z klubu Żary Runners Team z czasem 01:43:26 na 91. miejscu w klasyfikacji generalnej i 35. w kategorii M40 zawody ukończył Stanisław Welke.

W półmaratonie górskim startowali także bracia Sylwester i Marek Buczyńscy z Jasienia, którzy półmaraton pokonali w identycznym czasie 02:50:14, zajmując odpowiednio 547. i 548. miejsca w generalce oraz 168. i 169. w kategorii M40.

W zawodach wzięło udział ok. 1000 biegaczy z całego kraju.