Spartanie postawili się Czarnym

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Choć obie drużyny dzieli jedna klasa rozgrywek, piłkarze Sparty Miodnicy mocno postraszyli Czarnych Żagań w meczu sparingowym w środę, 25.07.

Do przerwy Sparta Miodnica (klasa A) prowadziła z Czarnymi (okręgówka) 3:2 i to na stadionie przy ul. Waryńskiego w Żaganiu. Już w 40. minucie pachniało sensacją, bo trzy gole dla gości zdobył Błażej Strugaru. Czarni odpowiedzieli trafieniami Tomasza Urbana i Dawida Witczaka. W drugiej połowie ich trener wpuścił na boisko podstawowych zawodników i żaganianie strzelili kolejne cztery gole, wygrywając ostatecznie 6:3 (po trafieniach: Krystiana Chruścickiego, Marcina Jankowskiego, Janusza Szkarapata i Andrzeja Ciepelowskiego).

– To były dwie różne połowy, dwa różne składy. W pierwszej testowałem kilku nowych zawodników i nie wynik był najważniejszy. W drugiej zagrali liderzy i wyglądało to już dużo lepiej – powiedział po meczu grający trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

Dużo transferów

W zespole Czarnych szykują się poważne wzmocnienia. Trener przyglądał się grze aż pięciu nowych zawodników. Sporymi wzmocnieniami mogą być ostatnio grający w Piaście Iłowa Andrzej Ciepelowski, wracający do Czarnych Michał Błoński czy Dawid Witczak. Być może w żagańskim zespole ujrzymy również Dawida Wójcika (Czarni Przybymierz) i Łukasza Kulika, który ma być drugim bramkarzem (ostatnio Delta Sieniawa Żarska).

Spartanie pokazali charakter w pierwszej połowie. U nich też szykują się wzmocnienia. Drużynę najprawdopodobniej zasilą Przemysław Mastalerz, Bartosz Wałęsa i Adam Chyliński.

– W przeciwieństwie do minionego sezonu, w kolejnym chcemy spokojnie powalczyć o środek tabeli, aby uniknąć na koniec ligi nerwowej walki o utrzymanie – mówi prezes Sparty, Zbigniew Gąska.