REKLAMA

Samorząd

Podrzucają im śmieci

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: TR

Nadali nazwę drodze w Budziechowie i zdecydowali o nowych inwestycjach. Zarezerwowali też dodatkowe pieniądze na wywóz śmieci. W czwartek, 19 lipca, obradowali radni z Jasienia.

Na sesji jednogłośnie przeszła uchwała o nadaniu nazwy Ogrodowa drodze w Budziechowie. Jest to droga równoległa do głównej, a wjazd na nią prowadzi z drogi do stacji transformatorowej prądu, w kierunku Lubska. Ul. Ogrodowa znajduje się za istniejącymi budynkami, a potrzeba nadania nazwy była związana z nowo powstającymi budynkami.

Radni przegłosowali także zmiany w budżecie, które dotyczą inwestycji komunalnych i wydatków związanych z wywozem śmieci. Najważniejsze zmiany to 30 tys. zł na strefę relaksu i aktywności przy ul. Tenisowej i 16 tys. zł na ogrodzenie przedszkola przy ul. Ogrodowej.

80 tys. zł przeznaczono dodatkowo na wywóz nieczystości.

– To są środki na zabezpieczenie kolejnego przetargu na odbiór śmieci. Wiemy, że od nowego roku koszt ich wywozu będzie rósł. Dodatkowo mamy taki problem, że duża ich ilość jest zwożona z Niemiec i pozostawiana pod PSZOK-iem lub na bocznych drogach. Przymierzamy się do rozwiązania tego problemu poprzez monitoring PSZOK-u – poinformował burmistrz Jasienia, Andrzej Kamyszek.

Napisz komentarz »