REKLAMA

Sport

Rajd św. Krzysztofa

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: mk

13 załóg w samochodach wystartowało w I Rajdzie Św. Krzysztofa, czyli podchodach na czterech kołach.

Pomysłodawcą rajdu jest ks. Krzysztof Kwaśnik, proboszcz parafii pw. NSPJ w Żarach.

Zawodnicy uczestniczący w rajdzie, który odbył się w niedzielę (22.07), musieli odpowiadać na pytania historyczne, wykazać się umiejętnością prowadzenia samochodu w trudnych warunkach,  przepłynąć rowerem wodnym po wyznaczonej trasie na zalewie Karaś w Lubsku,   zwijać wąż strażacki, jeździć na hulajnodze. We wszystkich konkurencjach decydował czas wykonania zadania. Dodatkowo kierowcy załóg musieli rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. 

Najlepsza okazała się  załoga:Joanna, Marcelina, Julian i Maciej Łodyga i Mateusz Chwałkowski. Drugie miejsce zajęli Monika, Marek i Maksymilian Krasowscy, a trzecie Joanna, Łukasz, Cyprian i Wiktor Stachowiak.

Rajd przygotowała i przeprowadziła Magdalena Dulewicz ? Domagała z zespołem, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Żarach, Urzędu Miejskiego w Żarach oraz Urzędu Gminy w Żarach ? sponsorzy pucharów dla trzech najlepszych zespołów rajdu. Nad bezpieczeństwem rajdu czuwali  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Sponsorzy nagród rzeczowych: Waldemar Wagner, Stacja Diagnostyczna Kościcki, Profes Ubezpieczenia Szocik Mirosław, Salon Kosmetyczny z Zielonej Góry MD KWADRAT, Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach,105. Szpital Wojskowy, OSP Sieniawa Żarska, kluby sportowe gminy, MOSiR Lubsko i MOSRiW Żary.

Dochód z rajdu przeznaczony jest na wsparcie zakupu samochodów dla misjonarzy.

Napisz komentarz »