REKLAMA

Gospodarka

Będzie strajk w Swiss Krono?

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: Norbert Królik

– W Swiss Krono w Żarach pogarszają się warunki pracy – alarmują związkowcy z zakładowej Solidarności. W poniedziałek (23.07) przy bramach do zakładu prowadzili akcję informacyjną dotyczących negocjacji z władzami firmy na temat podwyżek. Nie wykluczają strajku.

Do Solidarności w Swiss Krono należy ponad 400 pracowników. Łącznie w firmie pracuje około 1 tys. osób, z czego na produkcji około 700 osób. 

– Od 3 miesięcy prowadzimy negocjacje płacowe z władzami. Firma jest w dobrej kondycji finansowej, o czym informowała też gazeta „Regionalna”, a warunki pracy pogarszają się. Zaczyna brakować ludzi, odchodzą z zakładu, szukają lżejszej pracy nawet kosztem wynagrodzeń, a ich obowiązki spadają na tych, którzy zostają – wylicza Mariusz Michałek, szef Solidarności w Swiss Krono. – Spotykamy się z zarządem i rozmowy trwają. Dopóki jest dialog, nie ma podstaw, żeby rozpoczynać akcję protestacyjną, ale jeżeli się nie dogadamy, będziemy zmuszeni do wykorzystania wszystkich możliwości, które daje nam prawo, łącznie ze strajkiem – dodaje szef związkowców.

Według danych, które posiadają związki zawodowe, średnia pensja w firmie to około 6 tys. 500 zł. brutto. Solidarność oczekuje podwyżek pensji średnio o 10 proc.

Napisz komentarz »