Piłkarze sprawdzają formę

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: hakma

Weekend był pracowity dla drużyn piłkarskich. Do inauguracji sezonu zostały tylko trzy tygodnie, boiska zaroiły się od piłkarzy szlifujących formę.

W sobotę, 21 lipca pierwszy sparing rozegrał Piast Iłowa, który przegrał z grającym w A klasie ŁKS Łęknica, 0:4. Bramki strzelili: Łukasz Stankiewicz (2), Łukasz Machinka oraz Krystian Orkisz.

Unia Kunice wysoko pokonała w drugim sparingu Granicę Żarki Wielkie 6:1. Bramki dla Unii strzelili: Krystian Goc, Sebastian Goc, Piotr Kuś, Paweł Karbowski, Jacek Rutkowski i Michał Godlewicz. Na boisku zobaczyliśmy 11 zawodników Unii. Na ławce rezerwowych przebywało 5 piłkarzy w tym dwóch bramkarzy.

Delta Sieniawa Żarska w mocno okrojonym składzie pokonała Budowlanych Gozdnica 3:1. W meczu okazję do pokazania się mieli zawodnicy testowani. Bramki zdobyli: Artur Michalski, Damian Sokołowski oraz zawodnik testowany. Dla Budowlanych gola zdobył Gracjan Olszewski.

W środę, 25 lipca, Piast Iłowa rozegrał na własnym kolejny mecz kontrolny z Budowlanymi Gozdnica. Podopieczni Grzegorza Borkowskiego pewnie wygrali 2:1. Bramki dla Piasta strzelili Mateusz Góral i Andrzej Bagiński. honorowego gola dla Budowlanych zdobył Brazylijczyk Fernando.

W tym samym czasie w Ruszowie Promień zmierzył się z Victorią Ruszów, która w tym roku awansowała do 4 ligi. Mecz tylko przez pierwsze 20 minut był wyrównany. Podopieczni Grzegorza Tychowskiego rzucili się na gospodarzy i w pierwszych minutach mogli prowadzić już 2:0, ale zabrakło zimnej krwi do wykończenia akcji. Potem do głosu doszła Victoria.W ciągu 15 minut strzeliła drużynie Promieniowi, która ewidentnie opadł z sił, 3 bramki.  W drugiej połowie nastąpiła zmiana składu, ale niekoniecznie zmianie uległ obraz gry. Piłkarze Promienia nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy. Promień przegrał w Ruszowie 0:3.

W następną sobotę(28.07)Promień podejmie u siebie z BKS Bolesławiec o godz. 18.00, Piast Iłowa zagra o godz. 18.00 w Małomicach z miejscową Iskrą, a Unia pojedzie do Niemiec i zmierzy się z SV Ruhlsdorf 1893 e.V o godz. 13.00.