REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Amerykanie przyrżnęli w wiadukt

Opublikowano 27 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kolejna wpadka żołnierzy USA, stacjonujących w Żaganiu. Tym razem Amerykanie uderzyli w nowo wyremontowany wiadukt kolejowy na ul. Żelaznej.

Amerykanie przewozili ciężarówką ładunki ze sprzętem wojskowym, w poniedziałek, 23 lipca. Jechali od strony Świętoszowa w kierunku centrum Żagania. Na ul. Żelaznej, jeden z kontenerów na naczepie zahaczył o wiadukt kolejowy. Ładunek utknął, a wojskowy samochód zablokował drogę na kilka godzin. Ruchem kierowała policja, kierując jadących z centrum miasta na ul. Kolejową, a tych ze Świętoszowa – przez ul. Szkolną i Wiejską do Żagania. Po kilku godzinach pojazd został usunięty przez inne ciężarówki USA.

– Kierujący amerykańską ciężarówką źle ocenił wysokość wiaduktu na ul. Żelaznej i przygrzał w niego ładunkiem. Odgłos uderzenia było słychać aż w rejonie ul. Szkolnej – mówi jeden z mieszkańców Moczynia. – Przecież ten wiadukt niedawno był remontowany i to po tym, jak w ubiegłym roku uderzyła w niego inna amerykańska ciężarówka! Czy oni nie potrafią obliczyć wysokości?

Przypomnijmy, pierwszy raz w wiadukt na ul. Żelaznej Amerykanie uderzyli w styczniu ubiegłego roku. Żołnierzom spadł z pojazdu ładunek, jaki wieźli do jednostki w Świętoszowie. Na szczęście, nie było w nim amunicji i nie doszło do wybuchu.

Napisz komentarz »