REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

I do mieszkania, i na zakupy

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: bj

Mieszkania, sklepy i zakłady usługowe – taki jest plan na teren po dawnej Wełnie pomiędzy ul. Podwale a Edelburgis w Żarach.

Będzie mniejsza, niż wcześniej planowana, ale jej budowa w końcu ma ruszyć. Tak zapewnia Jan Widz, prezes zarządu spółki Galeria Podwale. Inwestycja planowana jest u zbiegu ul. Podwale i Edelburgis w Żarach, w miejscu, gdzie stoją dawne budynki przemysłowe, z przełomu XIX i XX w., po byłej fabryce Wełna. Będzie to centrum handlowo-usługowo-mieszkalne.

Trzy budynki zostaną przebudowane (tkalni i wykańczalni), dwa kolejne połączone w jedną całość, kilka innych będzie wyburzonych. Do tego wybudowane zostaną drogi dojazdowe i wjazdy, powstanie 55 miejsc parkingowych od strony ul. Edelburgis i 60 od strony Podwale, w obu miejscach będą po 2 stanowiska dla niepełnosprawnych. Dojazd będzie możliwy z obu ulic. Od strony ul. Edelburgis pojawi się ażurowe ogrodzenie.

Na początku lipca do Starostwa Powiatowego trafił poprawiony projekt. Powierzchnia sprzedaży została w nim zmniejszona z planowanych ok. 3 tys. 500 mkw. do 2 tys. mkw.

– Będzie tu Rossmann, Biedronka i inne sklepy. Mamy pozwolenie na poprzednio złożony projekt, więc mam nadzieję, że teraz, jeżeli chodzi o dokumentację zamienną, zostanie to załatwione możliwie szybko i wkrótce będziemy mogli wejść na plac budowy – dodaje J. Widz.

Lokale handlowe i usługowe znajdować się będą na parterze, a mieszkania na I, II i III piętrze. Łącznie ma być ich 50, o powierzchni do 28 mkw. do 50 mkw. Będą zachowane istniejące drzewa, pozostałości po przyfabrycznych ogrodach, do tego zostaną posadzone kolejne, ale część drzew i krzewów, tzw. samosiejek, ma być usunięta.

Napisz komentarz »