REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Wieniawskiego jak wielki wykop

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: bj

Koparki, światła i zwężenie drogi. Kierowcy jadący ul. Wieniawskiego w Żarach lekko nie mają. Ale ulica ma być wciąż przejezdna, pomimo kolejnych utrudnień.

Na kolejnym fragmencie ulicy Wieniawskiego kierowcy będą mieli ciaśniej. Jedne światła – pomiędzy ulicami Szymanowskiego i Paderewskiego – już są, ale w poniedziałek lub wtorek (23-24.07.) będą kolejne utrudnienia.

– Będzie to wahadło od ul. Paderewskiego w kierunku Moniuszki. Również pojawi się sygnalizacja świetlna, ale ulica nie będzie zamknięta – tłumaczy Tomasz Korytowski z Przedsiębiorstwa Transportu i Maszyn Drogowych z Jawora, które remontuje Wieniawskiego na zlecenie Urzędu Miasta. – W tej chwili kontynuujemy prace przy kanalizacji deszczowej. W miejscu, gdzie już znajduje się wahadło, zajmujemy się zdejmowaniem warstwy humusu (wierzchnia warstwa ziemi – przyt. red.). Kontynuujemy również prace przy chodnikach i zatokach autobusowych.

Przebudowa ulicy ma kosztować 6 mln zł, a termin zakończenia prac zaplanowany został na 24 września. Położona zostanie nowa nawierzchnia, długa na 736 metrów, chodniki, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe oraz 6 przejść dla pieszych. Zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna, pojawi się również nowe oświetlenie. Zwiększy się też liczba miejsc do parkowania do 134 i 8 dla niepełnosprawnych.

Napisz komentarz »