REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

A ty zarabiasz 4 tys. 800 zł?!

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski, mk

Według Głównego Urzędu Statystycznego, zarabiamy średnio 4 tys. 848 zł miesięcznie. Większość mieszkańców Żar i Żagania o takiej pensji może jedynie pomarzyć.

Główny Urząd Statystyczny policzył średnie pensje dla poszczególnych województw. Według oficjalnych danych wychodzi, że mieszkaniec naszego regionu zarabia średnio 4 tys. 111 zł brutto miesięcznie. Mniej dostają pracownicy w woj. świętokrzyskim (4 tys. 042 zł), lubelskim (4 tys. 008 tys. zł), podlaskim (4 tys. 024 zł), kujawsko-pomorskim (4 tys. 027  zł), podkarpackim (3 tys. 901 zł) i warmińsko-mazurskim (3 tys. 841 zł). Przoduje woj. mazowieckie ze średnią zarobków 4 tys. 899,84 zł. Średnia krajowa to 4 tys. 848 zł.

Można tylko pomarzyć

Zapytaliśmy naszych czytelników, czy łatwo znaleźć pracę za takie pieniądze. Większość reagowała zdziwieniem i uśmiechem. O takich pensach w Żarach czy Żaganiu można tylko pomarzyć.

– Nie wiem, skąd oni biorą takie kwoty. Ja po 38 latach pracy mam 1 tys. 300 zł renty. Średnia krajowa normalnych ludzi jest dużo niższa. Takie kwoty to wychodzą, jak się wlicza w to pensje dyrektorów i prezesów, którzy mają po 200 tys. zł. No i pewnie doliczyli 500+ – komentuje Roman Nowogórski z Żar.

– 4 tys. 848 zł? To raczej niemożliwe w Żaganiu. Nawet po studiach. Ja w administracji zarabiam 2 tys. 260 zł – mówi Angelika Kiejno. – Nie od dziś wiadomo, że Główny Urząd Statystyczny mocno zawyża statystyki, bo nie ujmuje zarobków z sektora usług. W dużych miastach może jest lepiej, ale z kolei tam życie jest droższe.

– Moja córka zarabiała w żagańskim Urzędzie Miasta 1 tys. 200 zł, tyle, ile mniej więcej wynosi moja emerytura. Aby wyżywić rodzinę, córka wyjechała do pracy za granicę – mówi Krystyna Szmigier.  – Tam na zarobki nie narzeka, podobnie jak jej mąż. Zupełnie inaczej jest w naszym regionie.

– Zarabiam dużo mniej niż 4 tys. 800 zł miesięcznie. W Żaganiu o takich zarobkach można tylko pomarzyć – mówi Przemysław Trojnar.

Napisz komentarz »