REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Napad na kantor w Żarach

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Norbert Królik

Zamaskowani bandyci. Wparowali z młotami. Ukradli ok. 50 tys. zł. Kasjerka żyje.

Wielkimi młotami dwóch złodziei próbowało sforsować pancerną szybę oddzielającą kasjerkę od napastników w kantorze przy ul. Serbskiej w Żarach. Do napadu doszło w nocy z niedzieli (15.07) na poniedziałek.

Około godz. 2 w nocy dwóch mężczyzn, jak się później okazało – narodowości ukraińskiej, wparowało do kantoru przy ul. Serbskiej w Żarach czynnego całą dobę.

Sprawcy uciekli

– Twarze mieli zasłonięte chustami, a w rękach potężne młoty. Zaczęli nimi walić w szybę oddzielającą kasjerkę od napastników. Kobieta wcisnęła przycisk alarmowy i schowała się na zapleczu. Napastnicy podważyli szybę, jeden z nich wślizgnął się i wyciągnął pieniądze – mówi Robert Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach.

Złapani przy granicy

Po zabraniu pieniędzy mężczyźni uciekli. Kasjerka nie ucierpiała. Jak wstępnie szacuje prokuratura, złodzieje ukradli około 50 tys. zł.

Policja rozpoczęła poszukiwania bandytów. Zatrzymani zostali przez Straż Graniczną w środę (18.07.) w Dorohusku przy granicy z Ukrainą i przywiezieni do Żar.

W czwartek (19.07.) trwały przesłuchania podejrzanych przez żarskich policjantów, a na piątek (dzisiaj) zaplanowano w żarskim sądzie posiedzenie aresztowe.

Napisz komentarz »