REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wygraj talony na piwo!

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Chcesz skosztować żagańskiego piwa? W najbliższy weekend, 21-22 lipca, w żagańskim parku pałacowym, będzie ku temu okazja podczas imprezy pod hasłem Smaki Przedwojennego Żagania.

Organizatorom udało się odtworzyć piwo warzone w Sagan w okresie międzywojennym. Z bogatej tradycji piwowarskiej Żagania odtworzyli Pilsnera, gdyż jest on najbardziej charakterystyczny dla regionu Śląska, Saksonii i Brandenburgii. Piwo specjalnie na sobotnią i niedzielną imprezę uwarzył (proces trwał ponad miesiąc) Browar Gór Sowich.

 – Wykorzystaliśmy stare receptury odnalezione w archiwach browarniczych Niemiec. Słody i chmiel zostały sprowadzone z zakładu, który przed wojną dostarczał do Żagania swoje produkty. Piwo będzie dostępne na naszym zlocie zarówno w postaci lanej, jak i butelkowanej, ozdobionej charakterystyczną etykietą nawiązującą do historii piwowarstwa miejskiego w Żaganiu – informują organizatorzy.

Impreza w rejonie dużej fontanny i oranżerii pałacu potrwa w godz. 12.00-22.00. 

Dla naszych czytelników mamy 5 voucherów,  które pozwolą spróbować za darmo żagańskiego piwa. Każdy wygrywający dostaje dwie butelki z unikatową etykietą. Wystarczy zadzwonić dziś, w piątek, 20 lipca, o godz. 12.30, pod numer 510 057 242, by wygrać nagrodę. Kto pierwszy, ten lepszy.

Napisz komentarz »