REKLAMA

Samorząd

Nowy szef komunikacji

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: bj

Kierownikiem referatu komunikacji w żarskim Starostwie Powiatowym został od poniedziałku, 16.07., Piotr Solich (39 l.) z Żar. Na stanowisku zastąpił Izabelę Syrokę.

P. Solich w Starostwie Powiatowym zatrudniony jest od 14 lat. Wcześniej pracował w tym samym referacie jako inspektor ds. praw jazdy i na stanowisku ds. transportu i organizacji ruchu. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończył studia na wydziale administracji.

Nowy kierownik przyznaje, że ma świadomość, jak trudne czasem bywa życie petenta referatu, którym kieruje.

– Ciągle jeszcze, choć w mniejszym stopniu, zdarzają się  kłopoty przy rejestracji pojazdu w systemie CEPIK. Oceniam, że dotyczy to ok. 20 proc. aut. Staramy się jednak możliwie usprawnić pracę referatu – zaznacza P. Solich. – Już została przesunięta jedna osoba, która dotychczas zajmowała się wydawaniem dowodów rejestracyjnych. Tamto stanowisko z kolei wzmocni stażysta – tłumaczy P. Solich.

Dodatkowo pracownicy zostali przeszkoleni, by sprawami związanymi z przychodzącą do referatu pocztą zajmować się tylko w chwilach, gdy petentów jest mniej.

– Bo takie się zdarzają. Zazwyczaj większość osób chce swoje sprawy załatwić od rana i wówczas naszym zadaniem jest wyłącznie ich obsługa – tłumaczy P. Solich.

Poza dostępnym usprawnieniem w postaci możliwości pobrania biletów do kolejki internetowej (www.rk.powiatzarski.pl),  korzystając z sieci można sprawdzić status zamówionego dowodu rejestracyjnego. W tym celu trzeba numer rejestracyjny swojego auta wpisać na stronie www.info-car.pl

Napisz komentarz »