REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Wbił się w kamienicę

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Z całym impetem uderzył w budynek przy ul. Gimnazjalnej w Żaganiu 27-letni Ukrainiec w czwartek w nocy, 12 lipca. Był pijany.

Przed godz. 23.00 Ukrainiec szarżował fordem po ul. Keplera, nagle stracił panowanie nad autem, po czym przyrżnął w budynekna skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Gimnazjalną. Całe szczęście, że na chodniku ani ulicy nikogo nie było. Na widok radiowozu policyjnego stojący przy fordzie 27-latek i jego kolega, pasażer auta, zaczęli uciekać.

– Policjanci ruszyli w pościg za mężczyznami, których po chwili zatrzymali – informuje sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Okazało się, że mężczyźni zabrali kluczyki od auta znajomemu, kiedy ten spał. 27-letni kierowca forda był nietrzeźwy. Miał ponad 1 promil alkoholu we krwi.

– Mężczyźni nie doznali poważniejszych obrażeń. Po przebadaniu zostali przekazani policjantom – dodaje Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia.

Teraz 27-latek odpowie za przywłaszczenie auta, a także za jazdę po pijanemu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Napisz komentarz »