REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Absurd goni absurd

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Urzędnicy najpierw sprzedali małżeństwu działkę pod budowę domu, przez którą przechodziła linia wysokiego napięcia oraz droga, a potem w zamian dali inną, obiecując wykonać do niej drogę. Obietnicy nie dotrzymali. To nie scenariusz filmu Barei, to żagańska rzeczywistość.

Za 12-arową działkę przy ul. Kazimierza Wielkiego Maria i Marcin zapłacili ponad 94 tys. zł. Jak się okazało, urzędnicy sprzedali im teren, nie aktualizując map geodezyjnych o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, który obowiązywał od prawie 10 lat.

– Przez działkę przechodziła linia wysokiego napięcia i droga. Nie można było na niej nic wybudować! – mówi pani Maria. – Urzędnicy próbowali naprawić błąd. Zamieniliśmy się na inną działkę na tym samym osiedlu, w rejonie ul. Długosza. Jeszcze w 2017 roku umówiliśmy się z burmistrzem, na piśmie, że wykonają drogę dojazdową do naszej działki do końca marca 2018 roku. Termin minął, a drogi nie ma.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 401

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »