REKLAMA

Sport

Kacper idzie do ZAKSY

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

16-letni Kacper Grabkowski z Żagania przenosi się z WKS-u Sobieski Żagań do Kędzierzyna Koźle. Czy uda mu się zdobyć miejsce w składzie mistrza Polski w siatkówce?

Kacper siatkarskie szlify zdobywał w juniorskiej drużynie WKS-u Sobieski, w której grał przez ostatnie pięć lat. Skończył gimnazjum i postanowił kontynuować naukę, ale w Bełchatowie lub Kędzierzynie Koźle. Kierunki nie są przypadkowe, bo oba ośrodki mają zespoły, które zdobyły mistrza Polski w siatkówce.

– Dostałem się do obu ogólniaków, zaliczając test sprawnościowy. Liczyło się też wzorowe świadectwo. Wybrałem Kędzierzyn Koźle, bo tam miałem klasę o profilu matematyczno-fizycznym. A nauki ścisłe to, obok siatkówki, mój drugi konik – mówi 16-letni żaganianin, który gra na pozycji przyjmującego. – Poza tym, lubię ten klub. Ma wielu znakomitych zawodników i sukcesy w Plus-Lidze. Chciałbym zostać siatkarzem zawodowym, iść w ślady Bartosza Jastrowicza z Żar, który grał w zespole ZAKSY Kędzierzyna Koźle. A moim idolem jest reprezentant Polski, Mariusz Wlazły.

Pozytywnie zdany egzamin nie oznacza, że Kacper będzie miał miejsce w drużynie juniorów ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Musi je sobie wywalczyć.

Z syna dumny jest jego tato, Piotr Grabkowski, od ośmiu lat trener drużyny juniorów WKS Sobieski.

– W siatkówkę grał mój teść i wujek, w siatkówkę grałem ja, wszystko wskazuje na to, że na szerokie wody szansę ma wybić się również Kacper. Mocno kibicuję, aby mu się udało – mówi pan Piotr.

Napisz komentarz »