REKLAMA

Sport

Zostałem sędzią przypadkowo

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Paweł Horożaniecki sędziuje na boiskach piłkarskich od dziewięciu lat. Jest przewodniczącym Podkolegium Żarsko-Żagańskiego sędziów. Każdy piłkarz od B klasy do III ligi zna jego charakterystyczną sylwetkę. Pod koniec ubiegłego sezonu Paweł Horożaniecki awansował na sędziego drugoligowego. Nie mamy w naszym województwie drużyny na miarę 2. ligi, to mamy chociaż arbitra na tym poziomie.

Regionalna: Na początku chciałbym pogratulować sporego osiągnięcia w pana sędziowskiej karierze. Awans na arbitra Top Amator, czyli takiego, który sędziuje drugoligowe spotkania to ogromny sukces.

Paweł Horożaniecki: Tak, to mój sukces, który udało się osiągnąć w ubiegłym sezonie nie byłby możliwy bez mojego zespołu, ponieważ to nie ja wywalczyłem ten awans tylko my. Dziękuję moim asystentom Jarkowi Gałązce i Mariuszowi Maćko za pełne wsparcie. Bez nich tego by nie było

Zanim pan został sędzią piłkarskim, był pan czynnym zawodnikiem. Od kiedy datuje się pana przygoda z piłką nożną?

Moja przygoda z piłką rozpoczęła się na podwórku pod blokiem. Do klubu piłkarskiego trafiłem późno, bo dopiero w wieku 17 lat. Z kilkoma kolegami wybraliśmy się na trening Sparty Grabik i to był mój pierwszy zespół piłkarski. Tam też zadebiutowałem na poziomie piłki seniorskiej. Wcześniej próbowałem sił w trampkarzach Promienia Żary, ale poziom ówcześnie grających zawodników był taki, że nie zdołałem załapać się do drużyny prowadzonej przez legendarnego trenera Zygmunta Górskiego. Krótko mówiąc: byłem zbyt słaby na ten czas, a poziom piłki był taki, że trzeba było prezentować coś ekstra, żeby dostać się do drużyny. W tej chwili to melodia przeszłości. W klubach na siłę szukają zawodników, a w latach 90 było zupełnie na odwrót.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 619

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »