REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dzielnicowy na medal

Opublikowano 20 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Asp. sztab. Grzegorz Pawęska ze Szprotawy został najlepszym lubuskim dzielnicowym w konkursie zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Pawęska służbę w policji rozpoczął 15 lat temu. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z komisariatem w Szprotawie. Zaczynał w wydziale kryminalnym, od 2007 roku jest w zespole dzielnicowych. W 2017 roku uhonorowany został brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. W konkursie „Dzielnicowy Roku”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji, był już drugi, trzeci i czwarty. W tym roku okazał się najlepszy. Teraz będzie reprezentować nasze województwo na szczeblu centralnym.

– Pod uwagę komisja konkursowa brała sposób rozwiązywania tak zwanych ludzkich spraw, które dzielnicowym przypadają w pierwszej kolejności oraz rolę mediatora w sąsiedzkich konfliktach – opowiada sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Takie też umiejętności uczestniczący w konkursie policjanci musieli zaprezentować w egzaminacyjnych symulacjach – stworzyć atmosferę życzliwości i pomocy, poradzić sobie w sytuacjach konfliktowych, wskazać optymalne rozwiązania. Test wiedzy zawierał pytania dotyczące zapobiegania przemocy w rodzinie, funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy przeciwdziałania demoralizacji nieletnich. W ostatnim etapie dzielnicowi zaprezentowali  wiedzę dotyczącą udzielenia pierwszej pomocy.

Napisz komentarz »