REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Zaczynają się schody

Opublikowano 13 lipca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Fragment ulicy Wieniawskiego w Żarach zostanie zamknięty dla ruchu.

Mieszkańcy bloków usytuowanych przy działkach do swoich domów jeszcze tylko przez kilka dni będą mogli dojeżdżać ulicą Wieniawskiego.

Na początku przyszłego tygodnia, ul. Wieniawskiego od skrzyżowania z ul. Paderewskiego w stronę ogrodów zostanie zamknięta dla samochodów.

Firma, która remontuje ul. Wieniawskiego, przygotowała objazd. Za blokami została utwardzona droga szutrowa. Można do niej dojechać, jadąc za Eneą lub ulicą Kurpińskiego, skręcając za garażami. Przedstawiciele firmy zapewniają, że droga objazdowa będzie utrzymywana w dobrym stanie, systematycznie utwardzana.

Do basenu „Wodnik” wciąż można dojechać objazdem od strony ulicy Paderewskiego za sklepem Żabka.

Nowy asfalt i chodniki

Przebudowa ulicy ma kosztować 6 mln zł i potrwać do 24 września. Remont wykonuje Przedsiębiorstwo Transportu i Maszyn Drogowych z Jawora. W ramach inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 736 metrów, chodniki, ścieżka rowerowa i zatoczki autobusowe oraz 6 przejść dla pieszych. Wymienione będzie także całe oświetlenie. Wyremontowana będzie też sieć wodociągowa i kanalizacyjna.

Są dobre wiadomości

Na Facebooku mieszkańcy osiedla skarżyli się, że projekt przebudowy ulicy zakłada zbyt dużo zieleni, a za mało miejsc parkingowych. Wykonawca inwestycji uspokaja. Miejsc parkingowych przy ul. Wieniawskiego będzie więcej niż do tej pory. Wzdłuż ulicy powstaną 134 miejsca parkingowe i 8 miejsc dla inwalidów.

Napisz komentarz »