REKLAMA

Komunikacja

Rondo do końca wakacji

Opublikowano 13 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

349 tys. zł wyniesie koszt budowy pierwszego w Szprotawie ronda. Budowa ruszy jeszcze w lipcu.

W środę, 11 lipca, Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na inwestycję. Zgłosił się tylko jeden chętny. To konsorcjum firm – Bewa ze Szprotawy oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa. Rondo ma uławić kierowcom jazdę na skrzyżowaniu placu Komuny Paryskiej, ul. Głogowskiej, Kościuszki, Kochanowskiego i Młynarskiej.

– Na budowę ronda mieliśmy zaplanowane 300 tys. zł. Brakujące 49 tys. zł przesunęliśmy z innych zadań – informuje Jan Litwinka, kierownik wydziału inwestycji w szprotawskim Urzędzie Miasta. – Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w piątek, 13 lipca. Od tego czasu konsorcjum będzie miało 6 tygodni na wykonanie zadania, termin upłynie z końcem sierpnia.

To będzie pierwsze rondo w Szprotawie. Zostanie złożone niczym z klocków Lego, z gotowych prefabrykowanych kształtek, w których produkcji specjalizuje się szprotawska firma Bewa. Wykonawca wykona też wysepkę, wymaluje linie i postawi znaki.

Wcześniej, projekt techniczny za 3 tys. zł wykonał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Tym samym w błoto pójdzie 129 tys. zł, które wcześniej gmina wydała na inny projekt ronda, wykonany przez firmę M-Trakt z Łężycy. Trafił do kosza, bo gmina nie dostała unijnego dofinansowania.

Napisz komentarz »