REKLAMA

Sport

Zawodnicy muszą kochać piłkę

Opublikowano 13 lipca 2018, autor: TR

– Chcemy, żeby na nasze mecze przychodziło więcej kibiców, bo to dla nich gramy. Zawodnicy muszą bardzo kochać piłkę nożną, bo niestety gra u nas nie wiąże się z żadnymi korzyściami finansowymi ? opowiada Andrzej Freliszko, nowy trener Budowlanych Lubsko.

A. Freliszko pamięta czasy świetności Budowlanych. Od początku lipca został pierwszym trenerem klubu. Zastąpił na tym stanowisku Roberta Ściłbę, który obecnie szefuje lubskiemu OSiR-owi.

– Z klubem jestem związany oficjalnie od 1976 r. Grałem sezon w trampkarzach, sezon w juniorach i ponad dwadzieścia w seniorach, choć w ramach potrzeb byłem „wypożyczany” do drużyny juniorów występującej wówczas w lidze międzywojewódzkiej. Występowałem w drużynie, która wywalczyła awans do III ligi i mimo że przygoda w tej klasie rozgrywkowej trwała krótko, to jednak mecze z pierwszymi zespołami „Zagłębia” Lubin, „Miedzi” Legnica, „Chrobrego” Głogów czy „Metalu” Kluczborka w pamięci zostały – wspomina A. Freliszko. – Przed ponad dekadę byliśmy mocnym zespołem czwartoligowym, ale czas robi swoje i pokolenia Edzia Nity, Ryśka Gawrycha, Mietka Bilika, Rysia Pruchnika, Tadzia Tomczaka, Jurka Janickiego, Józka Kruhlika czy Leszka Pflauma musiały odejść – dodaje nowy trener.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 547

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »