REKLAMA

Sport

Moczynianka do boju!

Opublikowano 13 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Miłośnicy futbolu z żagańskiego Moczynia mają dość kopania w piłkę na Orliku. Postanowili stworzyć drużynę i zgłosić ją do rozgrywek klasy B.

Obecnie drużyna Moczynianki Moczyń jako stowarzyszenie jest na etapie rejestracji w Starostwie Powiatowym. Wybrała już swoje władze i komisję rewizyjną.

– Mamy fajną ekipę młodych ludzi, którzy grają na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3. To w większości mieszkańcy Moczynia – mówi Mateusz Iwańczuk, jeden z inicjatorów założenia klubu. – Pomysł kiełkował od kilku lat. Postanowiliśmy wystartować jeszcze w tym sezonie. Mamy około 20 chłopaków i duże chęci, aby powalczyć w żagańskiej klasie B. Kilku zawodników jest już ogranych, bo występowało w drużynach z Żagania, Ruszowa czy Bożnowa. Zamiast siedzieć pod sklepem czy na przystanku autobusowym, możemy fajnie spędzić czas.

Dlaczego Moczynianka? Nazwa nawiązuje do klubu, który istniał na Moczyniu w latach 60. XX wieku.

 

Prezes z doświadczeniem

We wtorek, 10 lipca, klub miał zostać zgłoszony  do rozgrywek w Lubuskim Związku Piłki Nożnej. Formalnościami zajął się świeżo wybrany prezes Moczynianki, Wiesław Balak.

– Mam doświadczenie w prowadzeniu klubów. Wcześniej, przez 10 lat kierowałem Czarnymi Przybymierz, teraz chcę pomóc chłopakom z Moczynia – mówi. – Zostaje kwestia boiska. Moczyń go nie ma, dlatego zwróciliśmy się do burmistrza Żagania z wnioskiem, aby grać na Arenie. Moczynianka zwróciła się również do władz miasta o dotację w wysokości 18 tys. zł. Pieniądze są potrzebne m.in. na opłaty dla sędziów, zakup strojów i sprzętu do treningu – wymienia prezes.

Rozgrywki klasy B ruszają w drugiej połowie sierpnia.

Napisz komentarz »