REKLAMA

Sport

Czarni chcą IV ligi

Opublikowano 13 lipca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze marzą o powrocie do IV ligi. – Mamy zespół z przyszłością, który będzie jeszcze mocniejszy – zapowiada Sebastian Horodyski, trener Czarnych.

Miniony sezon żagański zespół zakończył w klasie okręgowej na piątym miejscu, choć kibice do końca liczyli, że powalczy o awans do IV ligi. Nic z tego. Czarni pogubili punkty ze słabszymi rywalami, choć potrafili wygrać z najlepszymi, choćby Cariną Gubin czy Piastem Iłowa.

– Mimo kilku wpadek, uważam miniony sezon za udany – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – Młodzież mogła się ograć, kolejni juniorzy zostali wprowadzeni do składu. W nadchodzącym cel jest jasny – chcemy powalczyć o IV ligę, tym bardziej, że szanse będą znacznie większe niż w tym roku, bo do wyższej klasy awansują dwie drużyny.

Szkoleniowiec Czarnych zapowiada sporo zmian w drużynie. Wzmocniony zostanie środek pola i obrona. Pewne jest, że zostanie najlepszy snajper, Marcin Jankowski. Kto zagra u jego boku w ataku? Na pewno nie będzie to Dariusz Łojko, którego zabraknie w szeregach Czarnych.

– Jest kilka nowych nazwisk. Rozmowy trwają, nie mogę jeszcze nic zdradzić. W obronie zabraknie Piotra Tymińskiego, który odchodzi do Płomienia Czerna, gdzie będzie grającym trenerem – zdradza Horodyski.

Przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się 11 sierpnia, Czarni rozpoczną 23 lipca.

– W planie mamy cztery sparingi z drużynami z niższych lig – Spartą Miodnica, Czarnymi Rudno, Budowlanymi Gozdnica i Piastem Wykroty – wylicza szkoleniowiec.

Napisz komentarz »