REKLAMA

Samorząd

Nie obniżyli pensji Kamyszka

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: mk

Głosowanie nad wygrodzeniem burmistrza podzieliło radnych z Jasienia. Nie podjęli uchwały i pensja Andrzeja Kamyszka została bez zmian.

Radni z gminy Jasień o wysokości pensji burmistrza mieli zdecydować podczas sesji w czwartek, 28.06. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 1 lipca wynagrodzenia zasadnicze wójtów i burmistrzów mają być obniżone o 20%.

A. Kamyszek zarabia 10 tys. 370 zł. Na jego pensję składa się 5 tys. 740 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1 tys. 900 zł dodatku funkcyjnego i 1 tys. 140 zł dodatku za wysługę lat.

Przed sesją radni dyskutowali nad dwoma projektami uchwał w tej sprawie. Pierwszy, zaproponowany przez przewodniczącego Zbigniewa Walczaka, zakładał obniżenie wynagrodzenia zasadniczego o 20% bez zwiększenia dodatków. Zgodnie z nim pensja burmistrza zostałaby obniżona do 8 tys. 800 zł, przy zachowaniu dodatku specjalnego na poziomie 20%.

Drugi projekt zgłosił radny Zbigniew Kruszyński. Również uwzględniał obniżkę wynagrodzenia zasadniczego, ale był bardziej przychylny burmistrzowi, bo wprowadzał podwyżkę dodatku specjalnego z poziomu 20% do 40%. Projekt radnego Kruszyńskiego zakładał, że 4 tys. 700 zł będzie wynosić wynagrodzenie zasadnicze, 1 tys. 900 zł dodatek funkcyjny, 2 tys. 640 zł dodatek specjalny i 940 zł dodatek za wysługę lat. Łącznie miało to dać 10 tys. 180 zł.

Był remis

Ostatecznie radni ustalili, że na sesji będą głosować nad projektem radnego Kruszyńskiego, a nie przewodniczącego Walczaka.

W głosowaniu siedmiu radnych (Piotr Karalus, Zbigniew Kruszyński, Józef Wiatr, Tadeusz Hoda, Sławomir Potaszyński, Elżbieta Wawrzyniak i Danuta Rudnikowicz) było za uchwałą i tyle samo przeciw (Zbigniew Walczak, Zbigniew Witkowski, Agnieszka Żuława, Andrzej Jankowski, Michał Rewaj, Małgorzata Nowacka i Joanna Tymofiejew). Nieobecny był radny Artur Rokicki.

Tym samym uchwała zmieniająca wysokość pensji burmistrza nie została podjęta i A. Kamyszek nadal zarabiać będzie  10 tys. 370 zł. W tej sytuacji decyzję o obniżeniu mu wynagrodzenia podejmie wojewoda.

 

Napisz komentarz »