REKLAMA

Komunikacja, Samorząd

Męskie gierki

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: jb

740 tys. zł ma kosztować remont nawierzchni ul. Śląskiej w Żaganiu, która należy do Starostwa Powiatowego. Prace ruszą w lipcu. – Burmistrz obiecał dołożyć do remontu 150 tys. zł, a teraz się z tego wycofuje – twierdzi starosta Henryk Janowicz.

Powiat miał zapłacić za remont niespełna 600 tys. zł.

– Choć burmistrz obiecał 150 tys. zł, i jest to nawet w protokole z posiedzenia zarządu powiatu, nie dał nic. Przyszedł na konferencję, gdy podpisywaliśmy umowę z firmą na wykonanie drogi, a potem powiedział, że na razie pieniędzy dać nie może. Firma zacznie pracę w lipcu. Będziemy musieli szukać dodatkowych pieniędzy w budżecie. Poradzimy sobie sami – przyznaje H. Janowicz.

Na ulicy Śląskiej nawierzchnia będzie najpierw sfrezowana, potem pojawi się nowy asfalt, profilowane będą studzienki kanalizacyjne. – Przecież ta droga ma służyć przede wszystkim mieszkańcom miasta. Do domu w Jeleninie jej przecież sobie nie zabiorę. Zostawmy coś po sobie ludziom i nie bawmy się w żadne gierki – apeluje starosta.

Chodniki przy Kolejowej

Przy zapowiadanej współpracy miasta ma być także wykonany remont chodników przy ul. Kolejowej. Inwestycja kosztuje ponad milion złotych.

– Prace wykonaliśmy już w 40 procentach. Miasto miało dołożyć 250 tys. zł, tych pieniędzy też na razie nie ma. Ostatnio usłyszałem, że będą do połowy września. Zobaczymy – mówi H. Janowicz. I dodaje: – Z miasta miałem obiecane łącznie 400 tys. zł na dwie inwestycje. Mniejsze gminy dokładały więcej do remontów na swoim terenie.

– Ustalenia dla mnie są nadal aktualne. Absolutnie z niczego się nie wycofuję. Jasno powiedziałem, że jeśli będziemy mieli wolne środki, to je przekażemy. Podkreśliłem, że powiat ma środki, których nie wykorzystał na remont mostu przy ul. Żelaznej w Żaganiu. Przekazałem również, iż potrzebuję czasu do końca lipca, wtedy będziemy wiedzieć czy są oszczędności po przetargach – odpowiada burmistrz Daniel Marchewka. – Liczę na męskie spotkanie w tej sprawie, ale do tego nie wystarczy moja dobra wola.

Remont ul. Śląskiej ma potrwać do końca sierpnia. Jest szansa, że staroście i burmistrzowi uda się do tego czasu spotkać i sprawę wyjaśnić.

Napisz komentarz »