REKLAMA

Kronika policyjna

Zamordowany w Anglii

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego został zamordowany w biały dzień, w środku miejskiego parku, w angielskim Barnsley.

Mieszkaniec (?38 l.) Nowogrodu Bobrzańskiego za granicę wyjechał do pracy. Jego ciało znaleziono w niedzielę, 17.06., w miejscowości Barnsley w centralnej Anglii. Został zamordowany. Angielska policja jeszcze nie ustaliła powodu morderstwa. Wśród branych pod uwagę hipotez jest także atak na tle rasistowskim. Mężczyznę zaatakowano, gdy siedział na ławce w parku, był sam. Zegary wskazywały godz. 15 30. Świadkowie wezwali karetkę, jednak gdy przyjechała, mężczyzna już nie żył. Tuż przed śmiercią nagrały go kamery miejskiego monitoringu, niespełna pół godziny przed atakiem mordercy.

Gazeta „Regionalna” dowiedziała się, że w Anglii przebywał od niedawna. Miał pracę i dobrze sobie radził.

Mają oskarżonego

O morderstwo oskarżony jest Ricky R., 27-letni Anglik. Oprócz niego w sprawę zamieszane są jeszcze dwie osoby. 43-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta, którzy okradli mieszkańca Nowogrodu już po jego śmierci, jednak nie byli bezpośrednio zamieszani w morderstwo.

Ustalali tożsamość

Policja przez trzy dni nie wiedziała, kim jest zamordowany mężczyzna. Po przeprowadzeniu  sekcji zwłok, za przyczynę śmierci uznano uraz głowy. Angielska policja rozpoczęła w mediach akcję mającą na celu identyfikację ofiary. Dzięki temu udało się ustalić, kim był zamordowany i powiadomić o tragedii jego rodzinę.

Napisz komentarz »