REKLAMA

Kultura, Oświata

Festiwal bez burmistrza

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: TR

Po raz pierwszy w 26-letniej historii Lubuskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski na koncercie galowym zabrakło burmistrza Lubska czy też jego przedstawiciela.

Koncert galowy odbył się w sobotę, 30.06., na scenie rozstawionej na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, a nie jak w poprzednich latach – przy Lubskim Domu Kultury albo w centrum miasta.

– Przy LDK jest rozsypany piasek, a my dysponujemy mobilną sceną, więc nie można jej było tam rozstawić. Ostatecznie zdecydowaliśmy o organizacji koncertu galowego przy SOS-W – tłumaczy dyrektor festiwalu, Lech Krychowski.

Zmian było więcej. W czasie prób zabrakło Joanny Brodzik, której fundacja „Opiekun Serca” nie była współorganizatorem tegorocznego festiwalu.

– Joanna Brodzik przyjechała tylko na koncert galowy, bo zatrzymały ją inne obowiązki, służbowe – wyjaśnia L. Krychowski.

 

Burmistrz na urlopie

Dyrektor festiwalu ma za to sporo pretensji do władz miasta, które głośno wyartykułował ze sceny podczas finału.

– Szkoda, że nie ma z nami burmistrza Lubska ani nikogo z władz miasta. Nie ma też nikogo z Lubskiego Domu Kultury, oprócz akustyka, ale festiwal będzie trwał – rzucił do mikrofonu L. Krychowski. I zastrzegł: – Na imprezę nie były rozsyłane indywidualne zaproszenia. Zapraszaliśmy na nią poprzez plakaty. Przyjechał starosta, radny powiatowy Edward Skobelski, a także niektórzy wójtowie – wyliczał Krychowski.

Z zarzutów dyrektora tłumaczy się wiceburmistrz Lubska.

– Nikt z władz miasta nie ma nic przeciwko temu, żeby festiwal się odbywał i pewnie będzie trwał tak długo, jak długo znajdzie się grupa ludzi, która będzie chciała go organizować. Burmistrz Lubska od poniedziałku, 2 lipca, jest na urlopie, więc sobotę, 30 czerwca, można traktować już jako początek urlopu. Ja, gdybym został zaproszony, na pewno reprezentowałbym gminę – zapewnia wiceburmistrz Jerzy Wojnar.

 

 

.

Napisz komentarz »