REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Najpierw wodociąg, potem droga

Opublikowano 13 lipca 2018, autor: mk

Mieszkańcy ulicy Sportowej w Żarach nie mogą doczekać się remontu drogi. Najpierw doczekają się nowych rur wodociągowych.

W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji zakładają, że remont wodociągu zakończy się do 31 lipca. Prace realizowane są etapami. Wymieniany jest odcinek kilometrowej długości. Inwestycja jest warta ponad 400 tys. zł.

Tymczasem mieszkańcy pytają, kiedy doczekają się remontu samej drogi.

Światełko w tunelu

Remont ulicy Sportowej zapowiadano już od dawna. Brakowało pieniędzy na prace, więc projekt, który leżał w szufladzie, już się zdezaktualizował. Do końca sierpnia ma powstać jego odświeżona wersja. Aktualizacja dokumentacji będzie kosztować Urząd Miasta dodatkowe 33 tys. zł.

Wstępnie remont ma kosztować 5 mln zł, a za taką kasę na ul. Sportowej pojawi się nowy asfalt na całym odcinku drogi, chodniki, ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji, miejsca postojowe, zatoczki autobusowe, odwodnienie i oświetlenie. Co ważne, projekt zakłada także przebudowanie skrzyżowania ul. Sportowej z Kaszubską. Urzędnicy zamierzają starać się o dofinansowanie tej inwestycji. Jeżeli uda się zdobyć te pieniądze, inwestycja ruszy już w przyszłym roku

Napisz komentarz »