REKLAMA

Kultura, Oświata

Chcą Jarmarku w parku

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: jb

Gdzie pobawimy się na Jarmarku Michała w Żaganiu? – Wróćmy z imprezą do pałacowego parku – apelują radni Radosław Kwiecień i Sebastian Kulesza.

Urzędnicy jeszcze nie wyznaczyli miejsca na Jarmark, a ten odbędzie się już za dwa miesiące.

– Jeżeli nie wiadomo, gdzie zorganizować zabawę, to my proponujemy park przy pałacu – mówi Radosław Kwiecień. I dodaje: – W maju złożyliśmy zapytanie w Urzędzie Miasta o to, gdzie będzie Jarmark. W czerwcu dostaliśmy odpowiedź, że decyzja nie została jeszcze podjęta.

– Propozycja zabawy w parku nie jest tylko nasza, o najlepszych imprezach właśnie tu mówili nam sami mieszkańcy. Tu jest duża przestrzeń, organizuje się już inne imprezy masowe, jak. np. Dzień Dziecka, cotygodniowe Zaparkuj na Kocyku w wakacje, więc to nie jest tak, że o zieleń jakoś wyjątkowo musimy się obawiać. Plac Generała Maczka pozostawmy na uroczystości państwowe i wojskowe – przekonuje Sebastian Kulesza. -Szkoda, że my, radni z komisji oświaty i kultury, w ogóle nie bierzemy udziału w przygotowaniach takich imprez. Przecież nam też mieszkańcy zgłaszają swoje sugestie.

Wiadomo, że Jarmark zaplanowano w terminie 7-9 września.
– Miejsce imprezy faktycznie jeszcze będziemy dopiero ustalać. Planuję spotkanie z burmistrzem, osobami nadzorującymi remont placu Generała Maczka. Lokalizację powinniśmy znać w ciągu dwóch tygodni, do tego czasu będziemy też już mieli zatwierdzone umowy z gwiazdami, które w tym roku wystąpią – zapowiada dyrektor Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury.
Napisz komentarz »