REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Kto najlepiej napisał maturę?

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: Justyna Bareła

Wśród szkół publicznych w powiecie żarskim z maturą najlepiej poradzili sobie uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Na 130 osób, oblała jedna. W powiecie żagańskim stuprocentową zdawalność ma Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, ale maturę pisało tu tylko pięcioro uczniów. W regionie najlepiej wypadły Społeczne Liceum Ogólnokształcącego i Katolickie Liceum Ogólnokształcącego w Żarach, gdzie maturę zdali wszyscy.

Matury uczniowie pisali w maju. Wyniki poznali 3.07. Egzamin w kraju zdało 79,7 procent uczniów, najwięcej oblało z matematyki. Żeby maturę zdać, trzeba osiągnąć minimum 30 procent punktów na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i trzeba podejść do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1832

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »