REKLAMA

Samorząd

Burmistrz nasłał skarbówkę na starostę

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: bj

Urząd Skarbowy zablokował konta Starostwa Powiatowego w Żarach. Zażądał tego burmistrz Lubska.

Stało się tak, bo starostwo nie zapłaciło podatku od nieruchomości do Urzędu Miasta w Lubsku. Jego tłumaczą powiatowi urzędnicy, brak wpłaty nie był przez nich zawiniony.

– Od początku 2016 roku nieruchomości należące do spółek, które upadły, przeszły na rzecz Skarbu Państwa. A my nimi administrujemy i również regulujemy należne opłaty i podatki – tłumaczy Iwona Prokop ze Starostwa Powiatowego.

Pieniądze na to musi jednak wcześniej przekazać do starostwa Ministerstwo Finansów. Nieruchomości lubskiej spółki, która splajtowała, były opuszczone, zaniedbane. Nie było też pewności, czy przed 2016 r., przed przejęciem ich przez państwo, poprzedni właściciele składali deklaracje podatkowe i czy płacili podatek.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 347

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »