REKLAMA

Sport

Laura wywalczyła brąz

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: hakma

Reprezentanci Żarskiego Klubu Sportów Walki wzięli udział w Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Holandii w Kickboxingu K-1 (29-30 czerwca).

ŻKSW reprezentowali: Laura Derej, Szymon Socha i Bartosz Kula. W mistrzostwach wzięło udział przeszło 300 zawodników z 5 krajów. Zarówno Szymon Socha (kategoria 12 lat, 32 kg), jak i Bartosz Kula (kategoria 10 lat, 27 kg) zakończyli sportową rywalizację na 1/8. Dla dwójki najmłodszych reprezentantów ŻKSW celem wyjazdu było przede wszystkim zebranie cennego doświadczenia.

Laura Derej wystartowała w swojej nominalnej kategorii -16 lat, 57 kg. Po świetnej walce półfinałowej, żaranka przegrała na punkty z reprezentantką gospodarzy.

– Laura pewnie prowadziła na punkty i wtedy nastąpiła niezrozumiała sytuacja. Ku naszemu zaskoczeniu, jak i sędziego ringowego oraz samej przeciwniczki, sędziowie punktowi nagle zmienili zdanie i zdecydowali o zwycięstwie zawodniczki gospodarzy. Pomimo protestów dano nam do zrozumienia, że wygrać miała Holenderka i tak też się stało. Smutne, że w sporcie zdarzają się takie sytuacje i sędziowie krzywdzą werdyktem. Wyciągamy wnioski i następnym razem trzeba kończyć walki na obczyźnie przed czasem – powiedział rozgoryczony Dawid Polok, prezes i trener ŻKSW.

W walce o trzecie miejsce Laura pewnie zwyciężyła.

Napisz komentarz »