REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zmiany w parafiach

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: jb

Dwóch proboszczów i aż dziesięciu wikariuszy zmieni się od sierpnia w parafiach naszego regionu.

Proboszcz zmieni się w Sieniawie Żarskiej. Ks. Ryszard Dudek przechodzi na emeryturę i będzie teraz rezydentem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wielkopolskim. Na jego miejsce mianowano ks. Adama Pawłowskiego z parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu.

Zmiana proboszcza będzie też w Wiechlicach. Obecny proboszcz ks. Przemysław Kasprzak będzie teraz proboszczem parafii w Toporowie, na jego miejsce przyjdzie ks. Zbigniew Wokotrub z parafii w Siedlisku.

Przenoszą wikariuszy

Wśród wikariuszy w Żarach zmiany będą w trzech parafiach. W parafii św. Józefa Oblubieńca pracę zakończy ks. Andrzej Hładki, bo został mianowany proboszczem parafii w Koźlu. Na jego miejsce przyjdzie ks. Adam Firak z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wielkopolskim. Z parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach odchodzi o. Andrzej Mecler OFM, który przenosi się do Bobowicka oraz ks. Adam Żygadło, przeniesiony do Wschowy do św. Jadwigi Królowej. Z tej samej parafii przyjdzie ks. Piotr Gniewoszyński, a ks. Mariusz Mazurkiewicz przyjedzie z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.

20 czerwca posługę zakończył też ks. Wojciech Woźny z parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach.

W Żaganiu zmiany dotyczą parafii Wniebowzięcia NMP. Do Gorzowa Wlkp. odchodzi ks. Paweł Grzesiak, a o. Rufin Robert Szymański OFM przenosi się do parafii NSPJ w Lubsku. Na ich miejsca przyjdą księża Rafał Goluch (z św. Michała Archanioła w Świebodzinie) i Kamil Obała (z Dobiegniewa). Neoprezbiterem parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu będzie ks. Dariusz Korolik.

W Lubsku o. Rufin Robert Szymański w parafii NSPJ zajmie miejsce ks. Łukasza Patrzylasa, który został przeniesiony do Kostrzyna Nad Odrą. Z lubskiej parafii Nawiedzenia NMP do Nowej Soli odejdzie ks. Łukasz Mielnik, a w jego miejsce z Gorzowa wyznaczono ks. Łukasza Parniewskiego.

Z Jasienia ks. Szymon Kluj został przeniesiony do Nowej Soli, a w jego miejsce wyznaczony Tomasz Szydełko, który ostatnio był w parafii w Międzyrzeczu.

Zmiany będą także w Tuplicach. Ks. Kamil Więcek trafi na parafię w Gaworzycach, a z Kostrzyna przyjedzie Leszek Cioch.

Po roku pracy w Brzeźnicy i Chotkowie pracę zakończy ks. Barnaba Dębicki, który został przeniesiony do Witnicy.
Proboszczowie do nowych parafii trafią 1 sierpnia, wikariusze – od 25 sierpnia.
Napisz komentarz »