REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zniszczyli żabkę

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: jb

Nie za długo mieszkańcy mogli cieszyć się z odnowionej Fontanny Żabiej w przypałacowym parku w Żaganiu. W nocy w piątek (29.06.) zniszczyli ją wandale.

Po znanej „żabce”, przy której wszyscy chętnie się fotografują, została tylko dziura.

– Żabkę trzeba było zdjąć, bo fontannę zniszczyli wandale – potwierdza Paweł Lóssa, prezes spółki Pałac Książęcy.

Wyciekającą wodę pracownicy zobaczyli w piątek, 29.06.

– O ile sama żabka jest cała, o tyle wyrwany był wąż hydrauliczny, który doprowadzał wodę. Woda tryskała z niego na boki, więc ją zakręciliśmy, a żabkę po prostu schowaliśmy – dodaje.

Remont fontanny kosztował blisko ćwierć miliona złotych.

– Nie wiadomo, ile kosztować będzie naprawa. Musimy wezwać fachowca, który to wyceni, oszacuje, czy będzie potrzebna poważniejsza naprawa hydrauliczna. Na pewno nie podlega to gwarancji po remoncie. Naprawę zleci Urząd Miasta. Samo zamocowanie żabki to nie problem, problemem jest, by wszystko działało tak, jak powinno – tłumaczy prezes.

Nocne zniszczenia w parku to nie pojedynczy przypadek, niedawno pisaliśmy o wybitych szybach w pałacu, w którym mieści się biblioteka. – W tej części parku nie ma monitoringu ani oświetlenia. Kolejne zdarzenia pokazują, jak bardzo są one potrzebne – dodaje prezes.

O remoncie Fontanny Żabiej zadecydowali mieszkańcy. Wybrali ją spośród zgłoszeń w ramach budżetu obywatelskiego. Prace prowadziła firma firma Gutkowski z Leszna za 249 tys. 999 zł.
Napisz komentarz »